0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани 358 нови случаи на Ковид 19, оздравеле 341, а починати пет лицa

Министерството за здравство информира дека согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 2275 тестирања, при што се регистрирани 358 нови случаи на Ковид-19. Во истиот период се регистрирани 341 оздравени пациенти, а починале пет лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close