0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани 356 нови случаи на Ковид-19, 587 оздравени и 15 починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1906 тестирања, при регистрирани се 356 нови случаи на Ковид-19, оздравени се 587 пациенти, додека починаа 15 лица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close