0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 350 новозаразени со коронавирусот од 2291 тестирања, 20 починати

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2291 тестирања, а регистрирани се 350 нови случаи на коронавирусот. Пријавени се вкупно 20 починати лица од кои 14 од Клиниката „Жан Митрев“, кои починале во периодот од 4 до 30 јануари оваа година и шест пациенти починати во текот на вчерашниот ден. Регистрирани се 266 оздравени пациенти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close