0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталХроникаХроника.Портал

Регистрирани 297 прекршоци за неносење заштитна маска

Во текот на изминатото деноноќие на целата територија на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 297 прекршоци, соопшти МВР.

Скопје, 7 август 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на целата територија на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 297 прекршоци, соопшти МВР.

Министерството за внатрешни работи, воедно, апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19. вг/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close