0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 183 нови случаи на Ковид-19, пест починати и 1.731 оздравен

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.466 тестирања, регистрирани се 183 нови случаи на Ковид-19, починале шест лица, а оздравеле 1.731 пацинент. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close