0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Регистрирани 106 новозаразени со Ковид 19, бројот на оздравени пет пати поголем, починале 20 лица

Бројот на ново заразени од Ковид-19 опаѓа. Во последните 24 часа како што информираат од Министерството за здравство, од 761 тестирања, регистрирани 106 нови случаи позитивни на корона вирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close