0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регистрирани 105 новозаболени од Ковид-19, 403 оздравени и 45 починати, од кои 25 во последните 24 часа

Во последните 24 часа се направени 946 тестирања, при што се регистрирани 105 нови случаи на Ковид-19. Според податоците од Институтот за јавно здравје пријавени се и вкупно 403 оздравени пациенти и 45 починати лица, од кои 20 починале во периодот од 29 март и 10 април 2021 година, соопшти Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close