Дописници МКДОпштински вести

Регионалната занаетчиска комора ја отвори првата „Етно одаја“ во Куманово

Регионалната занаетчиска комора денеска отвори „Етно одаја“ која има за цел да го промовира и презентира занаетчиството од кумановскиот регион. Отворањето на оваа одаја во која се прикажани носиите, предмети за покуќнина, прекривки е дел од проектот „Занаетчиството-непресушен извор на традицијата“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close