0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Регионална конференција „Заштита од трговија со деца и нивна експлоатација во Западен Балкан“

Согласно собраните податоци од последните официјални статистики за Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Северна Македонија и Србија, децата го сочинуваат мнозинството потенцијални и формално препознаени жртви на трговијата со луѓе во Западен Балкан или приближно 66 отсто во 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close