Граѓански секторПолитика

Регионален проект „Намалување на нерегуларната миграција во ЕУ преку зајакнување на капацитетот на структурите поврзани со миграцијата во Западен Балкан“

Обезбедување соодветен придонес за подобра и поквалитетна соработка меѓу земјите од Западен Балкан, со заедничка цел насочена кон намалување на илегалната миграција во земјите од Европската унија, е приоритет на едногодишниот проект „Намалување на нерегуларната миграција во ЕУ преку зајакнување на капацитетот на структурите поврзани со миграцијата во Западен Балкан“, чија имплементација почетокот на март годинава ја започна Hilfswerk International во соработка со проектниот партнер Здружението за помош и развој HAJDE.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close