0_Македонија.ПорталПолитика

Регионален експертски состанок за пристап до ефективни правни лекови за жртвите на трговија со луѓе во земјите од ЈИЕ

Државната секретарка и национална координаторка за борба против трговија со луѓе и илегална миграција Магдалена Несторовска денеска го отвори Регионалниот состанок на експертската група „Пристап до ефективни правни лекови за жртвите на трговија со луѓе во земјите на Југоисточна Европа“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close