0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Реформската стратегија на НАТО претставува предизвик во сопствениот двор

По првпат министрите за одбрана на НАТО разговараа за предлозите за реформи на генералниот секретар Јенс Столтенберг. Сепак, некои членови се прилично скептични во однос на новите предлози, информира Еуроактив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close