0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Реферирање за борбената готовност на Армијата пред врховниот командант

Во Домот на Армијата во Скопје, пред претседателот на Република Северна Македонија и врховен командант на вооружените сили, денеска, како редовна годишна обврска на началникот на Генералштабот на Армијата, ќе се реализира реферирање за состојбата со борбената готовност на Армијата во тековната 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close