0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.ПорталОпштество

Редовно годишно собрание на МАНУ

Македонската академија на науките и уметностите денеска напладне ќе одржи редовно годишно собрание на кое експозе ќе има претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев. 

Скопје, 26 февруари 2020 (МИА) – Македонската академија на науките и уметностите денеска напладне ќе одржи редовно годишно собрание на кое експозе ќе има претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев.

На редовното собрание се очекува МАНУ да го усвои извештајот за работата во 2019 година и да донесе Програма за работа и за финансиските планови на Академијата во 2020 година. хс/бк/

 

Back to top button
Close
Close