0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Ред Бул ја продолжи соработката со Хонда до крајот на 2024

Австриската екипа во Формула 1, Ред Бул, соопшти  дека е постигнат договор за продолжување на соработката со Хонда за користење на моторите на јапонскиот производител до крајот на 2024 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close