СветСвет.Портал

Речиси 2.000 затвореници избегаа за време на напад на два затвора во Нигерија

Речиси 2.000 затвореници избегаа откако големи групи луѓе нападнаа два затвора во Нигерија, во време кога властите најавија воведување 24-часовен полициски час во Лагос, во обид да се смират немирите кои избувнаа за време на двонеделните протести против полициската бруталност.

Back to top button
Close
Close