БалканБалкан.Портал

Речиси 2.000 лица осудени на доживотен затвор по обидот за пуч во Турција

Речиси 2.000 лица се осудени на доживотен затвор во Турција, во рамките на судските процеси поврзани со обидот за државен удар во јули 2016 година.

Back to top button
Close
Close