0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Речиси 100.000 Израелци вакцинирани за еден ден

Речиси 100.000 Израелци се вакцинирани за еден ден, што е нов дневен рекорд од почетокот на вакцинацијата против коронавирусот во таа земја, на 20 декември, соопшти денеска Министерството за здравство.

Back to top button
Close
Close