БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Рецесијата во Грција за 2020 година помала од очекуваното

Бруто домашниот производ во 2020 година во Грција според обемот изнесува 168,5 милијарди евра наспроти 183,6 милијарди евра во 2019 година, бележејќи пад од 8,2 отсто, соопштуваат од грчката статистичка служба, објавувајќи ја првата процена за БДП за минатата година, а грчкиот премиер изрази задоволство од податоците, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close