0_Спорт.ПорталФудбал

Ребиќ со два гола од клупата му донесе нова победа на Милан

Во херој за „росонерите“ се претвори напаѓачот Анте Ребиќ, кој се појави во игра по паузата и постигна два гола за триумфот на својот тим.

Милано, 19 јануари 2020 (МИА) – Тимот на Милан продолжи со своите добри настапи од почетокот на годината, откако оствари доцен успех против Удинезе со 3-2 на домашен терен во 20-то коло од Серија „А“.

Во херој за „росонерите“ се претвори напаѓачот Анте Ребиќ, кој се појави во игра по паузата и постигна два гола за триумфот на својот тим.

Така, Милан забележа трета последователна победа на сите турнири и се искачи на седмото место во пласманот со 28 поени, додека Удинезе ја завзема 13-та позиција со предност од 24 поени.

Таг
Back to top button
Close
Close