0_Спорт.ПорталФудбал

Ребиќ прерано е да се зборува сега за нов договор

Напаѓачот на Милан, Анте Ребиќ, изнајмен за две сезони од Ајнтрахт, го сподели своето мислење за неговиот настап во клубот.

Милано, 28 април 2020 (МИА) – Напаѓачот на Милан, Анте Ребиќ, изнајмен за две сезони од Ајнтрахт, го сподели своето мислење за неговиот настап во клубот.

– Конечно имав можност да одиграм неколку натпревари по ред и успеав да покажам што можам да направам. Најмногу го искористив овој момент. Само чекав можност да се докажам во Милано, а битката со Удинезе беше голема шанса за мене. Да бидам искрен, секогаш верував во себе. Пиоли ми даде можност да играм неколку натпревари по ред, и се обидов да го искористам максимумот. Да се ​​зборува за иднината е прерано сега, бидејќи она што се случува околу нас покажува дека не можете да направите предвидувања во животот, изјави Ребиќ.

Оваа сезона, 26-годишниот Хрват одигра 15 натпревари во Серија А, на кои постигна шест гола. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close