0_Web_Насловна-слајдерBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Ребалансот во Собрание, се чекаат парите за мерките за олеснување на влијанието од ковид-кризата

Ребалансот на Буџетот за 2020 година, кој е втор годинава, поради корона-кризата, веќе е на пленарна седница од вчера. Неговото носење ја чека реализацијата на мерките од четвртиот пакет, кој значи поддршка за граѓаните и стопанството, а дополнително со амандманска интервенција е обезбедена и финансиска поддршка за децата без родители.

Back to top button
Close
Close