0_Sport,PortalFutboll

Reali dëshiron t’i marrë Poçetinon dhe Kejnin në pako

Skuadra e Real Madridit mendon t'i kërkojë shërbimet e ish menaxherit të  Totenhemit, Maurisio Poçetinos, si dhe të bëjë ofertë për yllin e "gjelave", Hari Kejn.

Madrid, 10 mars 2020 (MIA) – Skuadra e Real Madridit mendon t’i kërkojë shërbimet e ish menaxherit të  Totenhemit, Maurisio Poçetinos, si dhe të bëjë ofertë për yllin e “gjelave”, Hari Kejn.

Ai është pa punë nga nëntori kur ishte liruar nga klubi i Londrës Veriore pas pesë sezoneve në krye. “Mbretërit”, nga ana e tyre, nuk e përjetojnë sezonin më të mirë të mundshëm nën udhëheqjen e Zinedin Zidanit, dhe mund të kërkojnë “shpëtim” në  taktikun e Argjentinës.

Sipas mediave spanjolle, pas humbjes së Real Madridit nga Mançester Siti në ndeshjen e parë nga  faza gjysmëfinale nga Liga e Kampionëve me 1:2 është mbajtur takim i fshehtë i krerëve të gjigantit. Në takim është diskutuar për të ardhmen e Zidanit, ndërsa mes alternativave është emëruar Poçetino.

Konsiderohet se me   qëndrimin në krye të klubit nga ana e strategut argjentinas. transferi i madh veror i klubit do të jetë  njohësi i mirë i Poçetinos – Hari Kejn. ar/

 

Таг
Back to top button
Close
Close