0_Спорт.ПорталФудбал

Реал Сосиедад го продолжи договорот со Алгуазил

Реал Сосиедад го продолжи договорот со главниот тренер Иманол Алгуасил.

Мадрид, 24 декември 2020 (МИА) – Реал Сосиедад го продолжи договорот со главниот тренер Иманол Алгуасил.

Новиот договор со 49-годишниот фудбалски стручњак е со важност до 2023 година.

Алгуазил беше назначен за шеф на стручниот штаб на Реал Сосиедад во 2018 година. Екипата го зазема 3. место во поредокот на Шпанското првенство со 26 бода. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close