0_Спорт.ПорталФудбал

Реал сака да го даде Јовиќ на позајмица

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го испрати на позајмица напаѓачот Лука Јовиќ.

Мадрид, 19 септември 2020 (МИА) – Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан сака да го испрати на позајмица напаѓачот Лука Јовиќ.

Според „АС“ Зидан не може да му гарантира на 22-годишниот фудбалер многу време оваа сезона, па затоа му е подобро да игра во некој клуб на позајмица.

Минатата сезона Јовиќ одигра 25 натпревари на сите турнири. На негова сметка се два гола и две асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close