0_Спорт.ПорталФудбал

Реал не се плаши од одмазда од УЕФА

Реал Мадрид со рекордни 13 европски титули, во вторник го пречекува Челзи во полуфиналето во Лигата на шампиони во време на тензични односи со УЕФА и закани од нејзиниот претседател Александар Чеферин за можно исфрлање на „кралскиот клуб“ поради формирањето на Супер лигата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close