0_Спорт.ПорталФудбал

Реал на врвот на табелата во Ла Лига, прв пат по 100 дена

Реал Мадрид синоќа го победи Ваљадолид со 1:0 во натпреварот од 21. коло на шпанската Ла Лига. Благодарение на победата, мадридскиот тим се искачи на првото место на табелата. Ова се случи за прв пат по 100 дена.

Мадрид, 27 јануари 2020 (МИА) – Реал Мадрид синоќа го победи Ваљадолид со 1:0 во натпреварот од 21. коло на шпанската Ла Лига. Благодарение на победата, мадридскиот тим се искачи на првото место на табелата. Ова се случи за прв пат по 100 дена.

Стрелец на победничкиот гол беше Начо во 78.минута.

По 21. коло, Реал има 46 бода, пред Барселона која досега собра 43. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close