0_Sport,PortalFutboll

Real Madridi ka marrëveshje me një nga talentët më të mëdhenj të Brazilit

Lojtari i mesfushës nga Flamengo, Rajner po afrohet për transferim në Real Madrid.

Rio de Zhaneiro, 11 janar 2020 (MIA) – Lojtari i mesfushës nga Flamengo, Rajner po afrohet për transferim në Real Madrid.

Klubi spanjoll veçmë ka negociuar për kushtet personale të brazilianit 17 vjeçar si dhe shumën e transferimit. Futbollisti me sukses ka kaluar edhe kontrollet mjekësore, transmeton “O Globo”.

Rajner i njohur si Kaka i ri vlen si një nga talentët më të mëdha brazilian për momentin, ai pritet të mbetet në Flamengo deri në verë, pastaj të zhvendoset në Spanjë.

Lojtari i mesfushës ka luajtur 15 ndeshje për klubin e tij, duke shënuar gjashtë gola dhe dy asistime në këtë sezon. fab/

Таг
Back to top button
Close
Close