0_Sport,PortalFutboll

Real Madrid e ndjek Lautaron dhe Holandin

Kampioni i shumëfishtë i Evropës dhe Spanjës, Real Madrid është në kërkim të një sulmuesi të ri. Trajneri i "klubit mbretëror" e ndjek sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez për të cilin gjithashtu pretendohet se është i interesuar edhe Barcelona.

Madrid, 6 prill 2020 (MIA) – Kampioni i shumëfishtë i Evropës dhe Spanjës, Real Madrid është në kërkim të një sulmuesi të ri. Trajneri i “klubit mbretëror” e ndjek sulmuesin e Interit, Lautaro Martinez për të cilin gjithashtu pretendohet se është i interesuar edhe Barcelona.

Por, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, më shumë e dëshiron sulmuesin e Borusia Dortmundit, Erling Holand.

Reali mund t’i ofrojë klubit gjerman për Holand, shkëmbim me Luka Joviqin plus pagesë. Joviqi nuk mund të përshtatet në La Liga. bs/fab

Таг
Back to top button
Close
Close