0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Реал Мадрид бара одложување, но мечот против Осасуна ќе се игра

Раководството на Ла Лига не го прифати барањето на Реал Мадрид за одложување на натпреварот против Осасуна, потврдувајќи дека мечот во Памплона ќе се игра вечерва во закажаниот термин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close