0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Реал избори финале во шпанскиот Суперкуп

Екипата на Реал Мадрид ќе игра во финалето на фудбалскиот Суперкуп на Шпанија. „Кралевите“ синоќа во првото полуфинале ја совладаа Валенсија со 3:1.

Џеда, 9 јануари 2020 (МИА) – Екипата на Реал Мадрид ќе игра во финалето на фудбалскиот Суперкуп на Шпанија. „Кралевите“ синоќа во првото полуфинале ја совладаа Валенсија со 3:1.

Стрелци за Реал беа Тони Крос, Иско и Лука Модриќ. За Валенсија погоди Даниел Парехо во судиското надополнување.

Во второто полуфинале вечер од 20 часот играат Атлетико Мадрид и Барселона.

Шпанскиот Супер куп се игра во Џеда, Саудиска Арабија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close