0_Спорт.ПорталФудбал

Реал го промовира Рејнер

Младиот фудбалер од средниот ред Рејнер, денеска официјално е претставен како играч на Реал Мадрид.

Мадрид, 18 февруари 2020 (МИА) – Младиот фудбалер од средниот ред Рејнер, денеска официјално е претставен како играч на Реал Мадрид.

Презентацијата се одржа на стадионот на Реал „Сантијаго Бернабеу“.

Подоцна, 18-годишниот Барзилец ќе влезе на теренот за фотосесија, по што ќе одржи прес-конференција.

Рејнер дојде во Реал Мадрид од Фламенго во јануари за 30 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close