0_Спорт.ПорталФудбал

Реал, Барселона и Јувентус ја обвинија УЕФА за „неподнослив притисок“

Преостанатите три екипи кои опстојуваат на проектот за фудбалска Супер лига, Реал Мадрид, Барселона и Јувентус, ја обвинија денеска Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) за неподнослив притисок што врз нив го врши за да се откажат од новото натпреварување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close