БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Реакции на српската опозиција по највата на Вучиќ за предвремени парламентарни избори и влада со ограничен рок

По вчерашната најава на српскиот претседател Александар Вучиќ за одржување на предвремени парламентарни паралелно со претседателските до 3 април 2022 година и формирање на влада со ограничен рок до тогаш, српската опозиција со реакција дека нивниот бојкот сепак успеал, јави дописникот на МИА од Белград

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close