БалканБалкан.Портал

Реакции на босански политичари на пресудата за Караџиќ

Босанскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Шефик Џаферовиќ оцени дека казната доживотен затвор за Радован Караџиќ е заслужена и оти „жртвите на неговите злосторства како и целиот цивилизиран свет можат да бидат задоволни“.

Back to top button
Close
Close