Политички партии

Реакција од ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ за непочитувањето на мерките за КОВИД-19

Владата на СДСМ навистина да се грижеше за здравјето на граѓаните немаше да крахира здравствениот систем.

Скопје, 23 јуни 2020

Владата на СДСМ навистина да се грижеше за здравјето на граѓаните немаше да крахира здравствениот систем.

Владата на СДСМ навистина да се грижеше за здравјето на граѓаните немаше да има толку починати.

Владата на СДСМ навистина да се грижеше за здравјето на граѓаните немаше да бидеме први во регионот по заболени и по смртност.

Приоритетот на Владата на СДСМ и во екот на светска пандемија остана криминалот и корупцијата, државните пари и натаму завршуваат на сметките на државни и партиски функционери на СДСМ.

Резултат на неспособноста на власта е секојдневната трицифрена бројка на новозаразени во Македонија и рекорден број на починати, додека на Заев и неговите функционери приоритет број еден останува да им биде рекетот.

Благодарение на истите тие рекетарски шеми, нефункционален е и македонскиот здравствен систем. И по три години нема трага и глас од новиот клинички центар, а секојдневно слушаме за скандали во здравството во време кога во Македонија хара епидемијата на коронавирусот.

Граѓаните со својот живот го плаќаат криминалот на власта.

Изборот е помеѓу обнова која ќе ја донесе ВМРО-ДПМНЕ и измама која ја имаме од Заев и СДСМ. Македонија не заборава, и народот ќе ја направи разликата.

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

___________________________________________________________
МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Back to top button
Close
Close