Политички партии

Реакција од ВМРО – ДПМНЕ на изјавата на Радмила Шекеринска

Шекеринска денеска кажа дека гласот против блокадите ќе расте. Со тоа срамежливо признава дека Бугарија не е осамена во блокирање на нашата европска иднина. Шекеринска потврди тоа што ВМРО-ДПМНЕ ги кажува, дека Македонија немаше да има проблем со ветото на Бугарија, доколку сите други земји членки беа за почеток на преговори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close