Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Реакција од кабинетот на Мета по изјавата на Вучиќ

На 25 април 2021 година, според сите сигурни анкети што ги спроведе претседателот на Републиката, Илир Мета, Алијансата за промени ќе освои над две третини од 140-те пратенички места. По 25 април 2021 година односите меѓу Албанија и Србија ќе бидат конструктивни и засновани на меѓусебно почитување, наведува Блуши.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close