ПолитикаПолитички партии

Реакција од Алијанса за Албанците и Алтернатива за одложувањето на пописот

Сепак, ги информираме Заев, Мицкоски и Ахмети дека дури и ако успеат да не надгласаат преку бројките и да го одложат пописот, тие никогаш нема да можат да го намалат бројот и процентот на Албанците во Северна Македонија. Нашите штабови и активисти, и во дијаспората и во земјата, ќе бидат будни и активни, па кога и да биде одреден датумот за попис, ние ќе бидеме тука за сензибилизирање и да го спасиме овој процес. Во меѓувреме, за секое пазарење што ќе го направите на штета на Албанците, еден ден сите ќе одговорите!, се посочува во реакцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close