Политички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ за физибилити студијата за оправданоста од долгорочно задолжување на Општина Охрид

Опозицијата во Охрид реагира на вчера одржаната јавна расправа по однос физибилити студијата за оправданоста од долгорочно задолжување на Општина Охрид, со забелешка дека два месеци пред локалните избори локалната власт и градоначалникот на Охрид сакаат да земат кредит од пет милиони евра за раздолжување што граѓаните треба да го враќаат наредните десет години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close