Политички партии

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Даниела Колева од СДСМ

СДСМ продолжуваат со веселите математики за да прикажат дека економската катастрофа е успех. Во последната година 60 илјади лица останаа без работа од кои најголем дел беа лицата кои земаа најниски плати. Според пресметките на СДСМ доколку сите лица од најслабо платените сектори останат без работа, не би не зачудило да се пофалат дека платата достигнала илјада евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close