Политички партии

Реакција на прес-конференцијата на Орце Георгиевски од ВМРО-ДПМНЕ

Откако преку јавно објавување на информации, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не успеаја да саботираат масовна, сложена полициска акција за разбивање група која незаконски издавала патни исправи, од белиот дворец продолжуваат со пласирање на лажни вести и создавање лажни конструкции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close