Svet.SlajderБалканДописници Свет

Реакција на Мета по прогласувањето за „персона нон грата“ на Бериша во САД

Албанскиот претседател Илир Мета првпат реагираше за одлуката на САД да го прогласи поранешниот претседател и премиер Сали Бериша за непожелна личност

Back to top button
Close
Close