Политички партии

Реакција на коалицијата АА-Алтернатива на најавите за воведување на српскиот јазик во наставните програми како изборен предмет

Во врска со изјавата на премиерот Зоран Заев за воведување на српскиот јазик како изборен предмет во наставните програми, сакаме да истакнеме дека коалицијата Алијанса за Албанците-Алтернатива не е против ниту еден јазик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close