0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritMakedonija.SlajderPolitikë

Reagimi i Radevit në kundërshtim me parimin themelor për mosndërhyrje në punët e brendshme të një shteti tjetër, qëndrim i Pendarovskit

Është jashtëzakonisht e pazakontë dhe sigurisht jashtë procedurave të brendshme të Aleancës, presidenti i një vendi anëtar të NATO-s të ju bëjë thirrje shërbimeve të tij të sigurisë të reagojnë ndaj shkeljeve të pretenduara të të drejtave të qytetarëve në një shtet tjetër anëtar të NATO-s, është qëndrim i Presidentit, Stevo Pendarovski në lidhje me zhvillimet e fundit në Bullgari me Presidentin, Rumen Radev, ndërsa të cilat i referohen marrëdhënieve maqedono-bullgare.

Back to top button
Close
Close