BotëBotë.Portal

Reagime dhe akuza për shkak të ndryshimit të qëndrimit të SHBA-së për vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor

Ndryshimi i qëndrimit të administratës së presidentit amerikan, Donald Tramp pas katër dekadash që lagjet izraelite nuk paraqesin shkelje të së drejtës ndërkombëtare ka shkaktuar reagime dhe akuza nga ana e bashkësisë ndërkombëtare, ndërsa kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu e vlerësoi si "arritje të madhe" me të cilën do të korrigjohet gabimi historik.

Back to top button
Close
Close