0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитички партии

Реџепи најави амандмани на предлогот за измена и дополнување на Законот за попис

Коалицијата на Алијанса на Албанците и Алтернатива останува на ставот дека пописот не треба да се одложи и нагласи дека нема да дозволи да се одржи денешната собраниска седница, на која на дневен ред се Предлог на закон за изменување и дополнување на Законот за попис на населението, домаќинствата и становите во Република Севрна Македонија, 2021 година по скратена постапка и  Предлог на закон за изменување и дополнување на Изборниот законик, по скратена постапка.

Back to top button
Close
Close