0_Македонија.ПорталПолитика

Реџепи: Џафери ја блокира работата на албанската опозиција во Парламентот 

Пратениците од Алијанса на Албанците и Алтернатива кои денеска на седницата за поставување пратенички прашања застанаа пред говорницата и побараа еден час пазуа незадоволни од редоследот за поставување прашања, на прес-конференција во Собранието обвинија дека претседателот на законодавниот дом Талат Џафери злонамерно го ставил пратеникот Зидаин Села како петти за поставување прашања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close