Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Разузнавачки извештај: Кина, Русија, Иран се главните закани за САД во 2021 година

Американското национално разузнавање денеска објави извештај со оценка за основните закани во 2021 година. Според Директорот на националното разузнавање, Кина, Русија и Иран остануваат главните соперници на САД и оваа година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close