КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Разрешен директорот на НУБ „Свети Климент Охридски“-Скопје

Директорот на НУ Национална и универзитетска библиотека „Свети Климент Охридски“-Скопје, Фремзим Даути, е разрешен од должноста бидејќи не работел согласно закон и статут, соопшти попладнево Министерството за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close